menu

Čo je to redakčný systém

Zobrazenie:Zobraziť Zobraziť Zobraziť

Redakčný systém (publikačný systémContent Management System - CMS) je systém, ktorý slúži na tvorbu a správu obsahu  www stránky e-shopu. Základom práce v redakčnom systéme je vkladanie a oprava obsahu, ktorý je oddelený od vzhľadu  a funkcionality. To znamena  že zmena obsahu nema vplyv na grafický vzhľad www stránky a ani na funkcie systému. Vďaka redakčnému systému má používateľ možnosť meniť obsah stránok a nemusí pritom ovládať programovací alebo skriptovací jazyk. Každý redakčný systém  ponúka možnosť výberu viacerých modulov  pre zabezpečenie  potrieb a požiadaviek používateľa. Investícia do redakčného systému  sa vráti vďaka nižším nákladom na údržbu a vytváranie  www stránok.

 

Ako a prečo vznikol redakčný system blueweberry ?

Tvorba  www stránok je službou, ktorú ponúkame už dlhé roky. Začiatkom roka 2004 sme sa rozhodli rozšíriť svoje aktivity o poskytovanie webhostingových služieb. A práve v tomto období sme začali pohrávať s myšlienkou vlastného redakčného systému a následne na ňom aj pracovať. 

 

Dôvody rozhodnutia vytvoriť redakčný systém boli nasledovné :

  • dlhoročné skúsenosti s tvorbou  www stránok 
  • zdlhavé opakované písanie html/php kódu
  • požiadavka niektorých zákaznikov, neustále aktualizáovať www stránku 
  • pomerne komplikovaná orientácia v kóde iných voľne dostupných redakčných systémov
  • ponuknúť komplexné riešenie pre našich zákazníkov (registrácia domény, web hosting, jednoduchá tvorba www stránok pomocou redakčného systému, možnosť aktualizácie www stránky zákazníkom...)
  • možnosť bez problémov doprogramovať aplikáciu, resp. modul podľa požiadaviek zákazníkov

 

Ubehlo už  niekoľko rokov vývoja, redakčný systém blueweberry poskytuje užívateľom veľa potrebných a zaujímavých funkcií, vývoj systému však týmto nekončí. Máme rozpracovaných niekoľko rozširujúcich modulov. Zbierame postrehy a pripomienky od užívateľov a snažíme sa ich implementovať, čo najskôr do nášho redakčného systému.